SLOVENSKO-PRAVDA : Ako je to s Krymom


Je doslova už trápne, že väčšina novinárov, mainstream, povaľači v kaviarňach, úžerník a daňový podvodník Kiska, eurobirokrat Šefčovič, minister v demisii Lajčák, ale aj Pellegríni a spol. stále používajú úplne nesprávny výraz „ anexia Krymu „

Republika Krym

Sevastopoľ

Mesto so zvláštnym statusom Sevastopoľ, sa legitímne a takmer jednomyseľne vôľou obyvateľstva, pripojili v roku 2014 k Ruskej federácii. Osobne nevidím rozdiel medzi pripojením NDR k západnému Nemecku. Na Kryme, sa na rozdiel od NDR konalo referendum, kde sa k pripojeniu k Rusku vyslovilo 96,8% obyvateľov. V samotnom Sevastopole to bolo 95,6%.

Referendum prebehlo aj podľa vyslaných pozorovateľov v úplnom poriadku.

Argument, že Krym bol predtým údajne obsadený ruskými vojakmi, je priam scestný. Ruskí vojaci, totiž na Kryme boli od rozpadu ZSSR na svojich základniach.

V roku 2014 sa kvôli nepokojom na Ukrajine ich počet minimálne navýšil, konkrétne zo 16 tisíc na 20 tisíc. Úradné budovy boli kvôli hrozne ukrajinských nacionalistov strážené národnou domobranou.

Rusi majú na Kryme dôležitú súčasť protiraketového a radarového systému ( ide o trojuholník Moskva – Krym – Kaliningrad ) Ten je v súčasnej dobe, vzhľadom k atómovým zbraniam USA v Rumunsku ( pôvodne sa nachádzali v Turecku ) nevyhnutný a potrebný pre rovnováhu.

V roku 2014 , kedy dnes už nepopierateľne a preukázateľne, za pomoci NED, Open Society a pod. s predchádzajúcimi investíciami vo výške 3.381.824 USD, na programy, ktoré zahŕňali : oblasť posilňovania politických procesov, ľudských práv, zodpovednosti, rozvíjania trhovej ekonomiky, slobody informácií, demokratických nápadov a hodnôt, podpory slobody zhromažďovania, Posilnenie politických inštitúcií a monitorovanie volebných procesov….https://blogerskenoviny.home.blog/2019/03/12/slovensko-pravda-drz-hubu-a-nepytaj-sa/ zorganizovali štátny prevrat v Kyjeve.

Dovtedy neutrálna Ukrajina, bola obsadená vojskami NATO, boli rozpracované plány na výstavbu amerických základní na Kryme. 

vojaci NATO na Ukrajine

Hovoriť o tom, že Krym je de iure stále ukrajinský, je najväčší nezmysel, Krym ukrajinský nikdy nebol.

Ako súčasť ZSSR bol v roku 1954 daný do správy ( nie pripojený ) Ukrajinskej SSR Nikitom Chruščovom.

Ústava Ukrajiny

Pri oháňaní sa medzinárodným právom našich úbohých žurnalistov, ešte úbohejších politikov, ich ani nenapadlo prečítať si ústavu Ukrajiny, kde je jasne, zreteľne, pre každého pochopiteľne napísané, že Ukrajina je unitárny štát.

Teda, jeho súčasťou nemôže byť Autonómna republika Krym. Čo je to unitárny štát, nemusím dúfam mainstream kapacitám, politikom, ministrom, ako Soltész, Nôta, Todová, Holcová, Šefčovič, Lajčák, Kiska, Fico, Pellegríni a spol. vysvetľovať. Alebo musím?

To znamená, že všetky mienkotvorné články, vyjadrenia politikov, povaľačov z kaviarní a pod. sú zlyhaním novinárskej a politickej profesionality, kedy je objektivita vymenená za vyjadrovanie ich subjektívnych názorov.

Chcem  poukázať na mediálnu a politickú manipuláciu s občanmi.

Ján Donecký –Donbas  

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.