Dá sa celkom presne predpokladať, kto vyhrá voľby


Slovenskí IT-čkári, ktorí vyznávajú neoliberálne hodnoty sú v panike. Posledný vývoj záujmu vo vyhľadávaní informácii o prez. kandidátoch na internete, hovorí jasnou rečou, že Maroš Šefčovič, sa nedostane do druhého kola volieb. Ako má podľa reči internetu skončiť Čaputová, ako sa Slovensko postavilo k Harabinovi, či Kotlebovi, o tom všetkom, sa dočítate, v dnešnom článku.

Čakala som s analýzou Google Trends až dodnes, kedy Slovensko zareagovalo na predvolebné debaty kandidátov na Markíze, či posledné reakcie kandidátov, na svojich rivalov.

Výsledky záujmu Slovákov o kandidátov po 9.3. 2019, kedy sa udiala debata štyroch najpreferovanejších, – Čaputovej, Kotlebu, Šefčoviča a Harabina sú nasledovné:

 1. Harabin – zvýšený záujem spoločnosti o 48%
 2. Čaputová – zvýšený záujem spoločnosti o 42%
 3. Ševčič – znížený záujem spoločnosti o – 27%
 4. Kotleba znížený záujem spoločnosti o 19% (ku Kotlebovi treba podotknúť, že znížený záujem o vyhľadávanie informácii o ňom začal už 8.3. 2019, čiže pred debatou a pokračoval aj po debate)

Toto je pomerne rozhodujúci okamih. Televízna debata na Markíze, sa dá považovať za celospoločenskú záležitosť majority obyvateľstva. Prepad medzi druhým a tretím kandidátom v poradí, celkom presne naznačuje, že do druhého kola sa kandidát Šefčovič nemusí dostať.

Záujem v priebehu času, podľa analytiky Google Trends, sú síce presné čísla, ale neznamenajú automaticky, kto vyhrá voľby. Je to širokospektrálna analytika a jej čísla predstavujú záujem vo vyhľadávaní vzhľadom na najvyšší záujem pre danú oblasť a časové obdobie. Pohovára o číselných hodnotách, ktoré predstavujú popularitu príslušného výrazu vyhľadávania. Obvykle sa viažu na spoločenské udalosti.

Obrovský nárast, zaznamenal vo vyhľadávaní Štefan Harabin, po zverejnení videa s jeho štátnickým prejavom. Video, iba na jednom z kanálov, videlo dodnes viac, ako 150.000 ľudí. Celkovo bolo video zdielané na veľa You Tube kanáloch a celkový počet zhliadnutí tohoto videa sa dá iba predpokladať. Je ale možné, že ho videlo viac, ako 500.000 ľudí. A to je na slovenské pomery, naozaj prekvapivé číslo. Už hodnota 150.000 je na politický prejav, nesmierne vysoké číslo, oproti slovenským štandardom. Keď si k tomu prirátate, že Harabin dlhodobo vedie v interaktivite na sieti a spomenutý prepad Maroša Šefčoviča v Google analytike, dá sa predpokladať, že sa sudca dostane do druhého kola s právničkou Zuzanou Čaputovou. Sú to však iba odhady, na základe analytiky. Sú však pomerne presné.

Reklamy

3 thoughts on “Dá sa celkom presne predpokladať, kto vyhrá voľby

 1. Pretoze, ako z Vasich blogov vyplyva, fandite Harabinovi… je to Vas uhol pohladu (je na to jedno pekne prislovie ;-)… To co uvadzate je mozne interpretovat aj opacne:
  1/ cast “klikacov” klikla na Harabinov prejav , aby si to vypocula este raz, resp dopocula/dovidela na odkazoch – cisty zaujem …
  2/ vela z klikacov mohli byt zurnalisti, analytici a amaterski politologovia (vratane stabov protikandidatov) aby ho analyzovali (aj opakovane) a prripadne nasli nieco, za co by ho mohli obvyklym sposobom denunciovat (resp. okiadzat)
  3/ Obdobne je to u Caputovej – je este vela nerozhodnutych zo stredu politickeho spektra, ktori odmietaju Harabina a zistuju, nieco o nej … zvyseny zaujem sposobil iste aj Oros … a samozrejme odstupenie Mistrika – je to pre pravicovejsie orientovanych tazky oriesok – volit podpredsednicku Progresivneho SK – aj ked sa snazi rozpravat inak ako kvakaa donedavna jej partaj 😉 😀
  4/ Pokles Sefcovica je dany tym, ze je priehladny, jasny, nie je potrebne presiedcat o nom tvrde jadro Smeru a dalsich mierne dolava a mierne konzervativna – co je na SK mocna cast populacie a potom su tu este sice “nespokojni” – ale proeuropsky orientovani, ale odmietajuci Caputovej liberalizmus
  5/ Presne to iste plati o Kotlebovi – jeho volicsky potencial je dany…, tak naco trapit internet 😉 – Ti co ho volit chcu, budu … a tych nerozhodnutych z tejto strany nazoroveho spektra, je minimum – vacsinou presli uz ku Harabinovi…
  Asi tolko 😉

  Like

 2. Ako ZASTAVIŤ CHUDOBU na SLOVENSKU –

  p. Harabin hovorí , Slovenský podnikatelia sú diskriminovaný voči zahraničným podnikateľom .

  OZ Pán Občan navrhuje: – na Slovensku máme vykorisťovanie človeka človekom vnútorným kapitálom firiem a vykorisťovanie Slovenského národa – nadnárodnými spoločnosťami, ktoré sú 100% vlastníkmi, majiteľmi spoločností – firiem na Slovensku tz. zo Slovenska odchádza 100 % zisk do zahraničia a to z automobiliek Peugeot do Francúzska, Volkswagen do NEMECKA, KIA do Južnej Kórei a z novej automobilky Land Rower do Anglicka . Ďalej sú tu obchodné reťazce, banky, poisťovne, Orange, Telecom a iné odvetvia, ktoré sú tiež 100 % vlastníkmi, so 100 % ziskom.

  My OZ Pán Občan navrhujeme zrovnoprávnenie najmä v krajinách EÚ a tým udržíme jednotnú EÚ . Spočiatku byť 37% spoluvlastníkom v zahraničných firmách na Slovensku a postupne do 10 až 20 rokov byť spoluvlastníkmi z 47% , tento princíp, model nám zabezpečí, aby ZISKY ostávali na Slovensku od 37% až 49% , jediné riešenie a nie dane a Sulíkove bonusy, pri súčasnej štruktúre hospodárstva takto môžeme zastaviť CHUDOBU na SLOVENSKU a nie ináč!!!

  OZ Pán Občan , podporuje kandidatúru p. Harabina.

  Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.